“ה-“אופן

cf open pic

כפי שאתם כבר יודעים, בנוסף להיותו שיטת אימון גופני מצויינת, קרוספיט הינו גם ענף ספורט תחרותי לכל דבר.

ברמותיו הגבוהות, ספורט הקרוספיט נראה בדיוק כמו כל ספורט מקצועני אחר מוכר וידוע, יש פגרה, עונה תחרותית, ומשחקי טרום עונה (פלייאוף/אליפות).

מה שייחודי בקרוספיט, זו העובדה ש-כ-ל מי שעוסק בקרוספיט בעולם יכול להשתתף במשחקי העונה, אין ליגה נמוכה וליגה גבוהה, אין “דראפט” או חוזה ששחקן חייב לקבל מקבוצה כדי שיוכל להשתתף. כל תושבי כדור הארץ זכאים באופן שווה להשתתף ולהתחרות בכל שנה! גם אתה, קורא יקר, יכול להשתתף השנה ב

CrossFit Open!

ה”אופן” מהווה בעצם את “עונת התחרויות”. העונה היא בת 5 שבועות, כאשר על המשתתפים לבצע אימון/תחרות אחת בכל שבוע במשך חמשת השבועות. האימונים מצולמים ומתבצעים עם שופט על מנת לאמת את התוצאות. התוצאות מוגשות לאתר ה”קרוספיט גיימס”. בסוף כל אימון, הספורטאי יכול לראות איך הניקוד שלו עומד ביחס למשתתפים אחרים ב”בוקס” שבו הוא מתאמן, או כנגד משתתפים אחרים ממדינתו,היבשת שלו, או אפילו בדירוג העולמי!

בתום חמשת שבועות העונה, הספורטאים המובילים מכל איזור (בד”כ יבשת) יקבלו הזמנה להשתתף בשלב הבא, האליפות האזורית – ה

Regionals.

הספורטאים המובילים בריג’יונאלס יעפילו לשלב האליפות  – הקרוספיט גיימס. בסוף הגיימס יוכתרו האיש והאישה בעלי הכושר הגופני הטוב ביותר בעולם, כמו כן גם יוכתרו הקבוצה, הנער והנערה, והמאסטרס בעלי כושר הגופני הטוב ביותר בעולם.

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם “האם האופן הזה בשבילי?” אחרי הכל, כמו רוב מתאמני הקרוספיט בעולם, אתם עושים קרוספיט כדי להכנס לכושר ולניות בריאים, ולא כדי להתחרות בספורט תחרותי. יש כמה דרכים לגשת לאופן ולהפיק ממנו הרבה, אפשר גם לגשת לאופן כמישהו שעוסק בקרוספיט באופן חובבני, ובפעם בשנה משתתף בחגיגת הספורט יחד עם שאר קהילת הקרוספיט העולמית, ומתחרה בקרוספיט לפי יכולתו. פגשנו הרבה אנשים שהיססו להשתתף באופן, אבל אף פעם לא פגשנו מישהו שהצטער על כך שהוא השתתף, זו חויה אמיתית ותמיד חוזרים מהאופן עם מוטיבציה גבוהה להתאמן ולהשתפר, שזו בעצם הסיבה שאנחנו עושים קרוספיט מלכתחילה לא?

צפו בסרטונים הבאים לקבלת עוד מידע ומוטיבציה. אם אתם רוצים להענות לאתגר, ולהוציא מהאימונים שלכם קצת יותר ב”עונת הקרוספיט” השנה, דברו בהקדם עם אחד המאמנים שלכם על תהליך ההכנה וההרשמה לאופן.

בהצלחה!

“To prove to yourself that you IMPROVED yourself”

Still think you are not good enough, fast enough, too new, too old, etc. for the Open? These folks below are doing the Open.